O nás

Naše historie

Od roku 2016 společně píšeme příběh značky Woxkon. Na začátku byla myšlenka dvou mladých studentů na svůj vlastní produkt, který se zrodil ze společné lásky k cestování a objevování nových koutů světa.

Vznikají první nápady a návrhy, které následně přerůstají v realizaci. Testovací objednávku batohu Forsten jsme nechali ušít v Číně. V polovině roku 2017 spatřuje světlo světa první model batohu. Testujeme materiály a funkčnost batohů, vychytáváme poslední mouchy. Koncem roku spouštíme e-shop a začínáme prodávat.

Batohy k nám putovaly přes půlku světa a my věděli, že tudy cesta nepovede. Chtěli jsme, aby nápad na kvalitní české batohy, který vznikl v srdcích kluků dobrodruhů, nezůstal jen ve hvězdách. Nálepka „Made in China“ nám k našemu snu neseděla. Rozhodli jsme se jít jinou cestou – lepší, kvalitnější a udržitelnější.

Objeli jsme pár míst, vytipovali si firmy, které vyznávaly stejné hodnoty jako my, spočítali náklady a našli jasného favorita. Batohy Woxkon se začaly šít v české rodinné firmě kousek od Prostějova, která je na sportovní vybavení špičkou ve svém oboru. Plácli jsme si, vybrali materiály a nedočkavě čekali na první várku. Ta předčila naše očekávání. Kvalita zpracování se vyšplhala do výšin, preciznost provedení je dotažená k dokonalosti a na funkční materiály je opravdu spoleh. Vzniká druhý typ batohů Kadua. Jsme pyšní na ruční výrobu v České republice.

dva-2-2

Jak vypadá naše výroba?

Nakreslit, vyměřit, nařezat, vyrazit logo, poskládat, sešít a batoh může do světa. Zní to jednoduše, ale každý z těchto kroků je mistrovským dílem, vyžadující pečlivé zpracování. Jsou to právě šikovné ruce šiček a odborných pracovníku, kteří dávají dohromady naši vizi. Ruční výroba navíc dělá z každého batohu poctivě zpracovaný originál.

jednaa

Proč to děláme?

Nechtěli jsme se stát součástí rychlé módy, která počítá s tím, že po jedné sezóně produkt odložíte a koupíte si nový. Naší mantrou je kvalita pomalé módy. Jejím cílem je dlouhodobá udržitelnost daného výrobku, tedy snaha takový batoh udržet v perfektním stavu co nejdéle – nejlépe do konce života.

Je pro nás ctí být jedním ze zástupců české módy, která je do posledního švu ručně vyráběná v srdci Evropy. Chceme být součástí udržitelné módy a pomalého stylu života, kterým pomalu ale jistě navrátíme přírodě to, co jsme si z ní doteď jen brali. Díky, že jste na téhle cestě s námi!

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení