O nás

Naše historie

Od roku 2016 společně píšeme příběh značky Woxkon. Na začátku byla myšlenka dvou mladých studentů na svůj vlastní produkt, který se zrodil ze společné lásky k cestování a objevování nových koutů světa.

Vznikají první nápady a návrhy, které následně přerůstají v realizaci. Testovací objednávku batohu Forsten jsme nechali ušít v Číně. V polovině roku 2017 spatřuje světlo světa první model batohu. Testujeme materiály a funkčnost batohů, vychytáváme poslední mouchy. Koncem roku spouštíme e-shop a začínáme prodávat.

Batohy k nám putovaly přes půlku světa a my věděli, že tudy cesta nepovede. Chtěli jsme, aby nápad na kvalitní české batohy, který vznikl v srdcích kluků dobrodruhů, nezůstal jen ve hvězdách. Nálepka „Made in China“ nám k našemu snu neseděla. Rozhodli jsme se jít jinou cestou – lepší, kvalitnější a udržitelnější.

Objeli jsme pár míst, vytipovali si firmy, které vyznávaly stejné hodnoty jako my, spočítali náklady a našli jasného favorita. Batohy Woxkon se začaly šít v české rodinné firmě kousek od Prostějova, která je na sportovní vybavení špičkou ve svém oboru. Plácli jsme si, vybrali materiály a nedočkavě čekali na první várku. Ta předčila naše očekávání. Kvalita zpracování se vyšplhala do výšin, preciznost provedení je dotažená k dokonalosti a na funkční materiály je opravdu spoleh. Vzniká druhý typ batohů Kadua. Jsme pyšní na ruční výrobu v České republice.

dva-2-2

Jak vypadá naše výroba?

Nakreslit, vyměřit, nařezat, vyrazit logo, poskládat, sešít a batoh může do světa. Zní to jednoduše, ale každý z těchto kroků je mistrovským dílem, vyžadující pečlivé zpracování. Jsou to právě šikovné ruce šiček a odborných pracovníku, kteří dávají dohromady naši vizi. Ruční výroba navíc dělá z každého batohu poctivě zpracovaný originál.

jednaa

Proč to děláme?

Nechtěli jsme se stát součástí rychlé módy, která počítá s tím, že po jedné sezóně produkt odložíte a koupíte si nový. Naší mantrou je kvalita pomalé módy. Jejím cílem je dlouhodobá udržitelnost daného výrobku, tedy snaha takový batoh udržet v perfektním stavu co nejdéle – nejlépe do konce života.

Je pro nás ctí být jedním ze zástupců české módy, která je do posledního švu ručně vyráběná v srdci Evropy. Chceme být součástí udržitelné módy a pomalého stylu života, kterým pomalu ale jistě navrátíme přírodě to, co jsme si z ní doteď jen brali. Díky, že jste na téhle cestě s námi!

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz