Výroba

Milujeme hory, vůni lesů, zurčící řeky a divokou přírodu. Chceme, aby nám vydržela co nejdéle a aktivně proto společně s vámi přispíváme k její ochraně. Z každé vaší objednávky věnujeme částku zisku na dobré účely, které nám pomáhají filozofii značky Woxkon naplňovat. Díky vám jsou oceány čistší a pralesy zelenější. Víme, že nestačí jen nalepovat náplasti na pochroumaná místa, musí se začít od začátku. Proto pro nás bylo důležité najít správné místo výroby, které bude v souladu jak s naší vizí, tak i s přírodou.

Testovací objednávku batohu Forsten jsme nechali ušít v Číně. Batohy k nám putovaly přes půlku světa a my věděli, že tudy cesta nepovede. Chtěli jsme, aby nápad na kvalitní české batohy, který vznikl v srdcích kluků dobrodruhů, nezůstal jen ve hvězdách. Nálepka „Made in China“ nám k našemu snu neseděla. Rozhodli jsme se jít jinou cestou – lepší, kvalitnější a udržitelnější.

104486290_632215970720183_7262035257510717656_n

 Objeli jsme pár míst, vytipovali si firmy, které vyznávaly stejné hodnoty jako my, spočítali náklady a našli jasného favorita. Batohy Woxkon se začaly šít v české rodinné firmě kousek od Prostějova, která je na sportovní vybavení špičkou ve svém oboru. Plácli jsme si, vybrali materiály a nedočkavě čekali na první várku. Ta předčila naše očekávání. Kvalita zpracování se vyšplhala do výšin, preciznost provedení je dotažená k dokonalosti a na funkční materiály je opravdu spoleh. 

Jak taková výrobě vypadá? Nakreslit, vyměřit, nařezat, vyrazit logo, poskládat, sešít a batoh může do světa. Zní to jednoduše, ale každý z těchto kroků je mistrovským dílem, vyžadující pečlivé zpracování. Jsou to právě šikovné ruce šiček a odborných pracovníku, kteří dávají dohromady naši vizi. Ruční výroba navíc dělá z každého batohu poctivě zpracovaný originál.

104750755_299783831065117_7874182557405041122_n

Rozhodnutí vyrábět v České republice bylo jedno z nejdůležitějších, které jsme udělali. Nechtěli jsme se stát součástí rychlé módy, která počítá s tím, že po jedné sezóně produkt odložíte a koupíte si nový. Naší mantrou je kvalita pomalé módy. Jejím cílem je dlouhodobá udržitelnost daného výrobku, tedy snaha takový batoh udržet v perfektním stavu co nejdéle – nejlépe do konce života.

Je pro nás ctí být jedním ze zástupců české módy, která je do posledního švu ručně vyráběná v srdci Evropy. Chceme být součástí udržitelné módy a pomalého stylu života, kterým pomalu ale jistě navrátíme přírodě to, co jsme si z ní doteď jen brali. Díky, že jste na téhle cestě s námi!

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení