Pomáháme

Jsme milovníci cestování, výletů za přírodními krásami a objevování všeho nového. Milujeme přírodu a chceme ji pomoct zachovat krásnou a čistou i pro budoucí generace. Pomáháme proto českému spolku Prales dětem a jeho světové vizi ochrany přírody Justice for Nature.

 

Jak pomáháme?

Z každé vaší objednávky věnujeme část zisku spolku Prales dětem. Vy sami určujete, kam vaše peníze poputují. V nákupním košíku máte na výběr ze dvou možností, jak pomáhat. Vybrat si můžete ze dvou projektů – Green Life, který pomáhá se záchranou deštného pralesa, a Blue Life, který se zabývá pomocí při čištění oceánu. Přispět můžete tomu projektu, který osloví vaše srdce nejvíc. 

 

Green Life 

Projekt Green Life se zabývá ochranou tropického deštného pralesa a ohrožených zvířat v ekosystému Leuser na Sumatře. Vybrané peníze jsou používány na postupný výkup částí pralesa. Na tomto území se buduje unikátní přírodní rezervace, která ochraňuje život pralesa a celého ekosystému a je domovem ohrožených zvířat, jako jsou tygři, orangutani a další. Cílem projektu je chránit území proti deforestaci a pytlákům, edukovat společnost a zároveň pomáhat místním obyvatelům, kteří mají díky projektu stálou práci. 

Bez-názvu-1
 

Blue Life 

Blue Life je projektem, který se zabývá ochranou oceánů, ostrovů a podmořského světa a čištěním pláží od plastových odpadků. Světové oceány jsou zamořovány odpadky a po jejich rozpadu na mikroplasty ohrožují celkový podvodní život – stávají se součástí planktonu a tím i potravního řetězce. Projekt Blue Life organizuje akce pro čištění pláží, pobřeží, podmořského světa a korálových útesů od naplavených plastových odpadků v oblasti souostroví Pulau Banyak na Sumatře. Ročně přijíždí pomáhat stovky dobrovolníků. Projekt dává stálou práci i místním obyvatelům, kteří se mohou zapojit do protipytlácké hlídky. Ta má za úkol střežit želví kladiště, pátrat po ilegálním rybolovu a pytláctví.

 03-9  

Děkujeme, že s námi pomáháte zachránit planetu Zemi!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz