Na kávu s fotografem

Ahoj! Myslím, že ze startu je ideální nějaké to malé představení. Jsem Mája, milovnice kávy, studentka vysoké školy a neustále se učící fotografka. Taky jsem jedna z ambassadorů značky Woxkon, která vznikla v mém kraji a ke které mám velmi blízko. Teď když už o mně víte v podstatě to nejdůležitější, tak vás s sebou vezmu na takový menší trip, kde si ukážeme, jak vypadá můj „pracovní“ den. A krom vás se mnou půjde taky můj červený společník – Kadua.

Lokace pro tohle naše toulání je jasná – Brno. V Brně aktuálně studuji a trávím více času, než doma v Moravskoslezském kraji. Brno je taky plné příležitostí, kaváren, podniků a projektů. Aktuálně mám to štěstí, že se můžu podílet na projektu jménem Fyft (Fill your free time). Kluci z Fyftu vlastní obchod, kde najdete v podstatě vše, co je potřeba pro volnočasové aktivity. Dělají o nich také youtube videa a snaží se vést i svůj instagram. A tady do hry vstupuji já. Když instagram neroste, tak víte, že to chce změnu. Mým úkolem je jejich instagram oživit a přeměnit z profilu shopu na profil influencerů.

Zrovna dneska vás vezmu na jedno focení, kde jsme vytáhli ven plno potřeb pro outdoorové aktivity, které společně nafotíme v akci a během jejich užívání. Čas nám bohužel nedovolí teď zaletět někam do zajímavějších lokalit, a tak bude muset postačit Královo Pole.

DSC_0036 (1)

Kadua sice fotografický batoh není, ale svou voděodolností a materiálem, který se perfektně čistí, je tak ideální na každé focení venku. Mám takový nezodpovědný zlozvyk batoh někam pohodit, vytáhnout foťák a běžet cvakat. Tak to se mnou ten červený krasavec nemá lehké, ale každou nečistotu z něj dostanu po focení raz dva. Vleze se do něj jak foťák a dva objektivy, tak i noťas a třeba nějaké to tričko, když se balíte na dva-tři dny.

DSC02637-compressor (1)

Focení dokončeno, foťák zabalen opět v batohu a hůra do města na kávičku! Krom svého osobního profilu na instagramu jsem také „spoluvlastník“ profilu nakaveochodit. Kaváren máme prolezlých plno jak v Česku, tak na Slovensku a lidé se mě často ptají, jakou kavárnu doporučím tady, tady a jakou zas támhle. Tak alespoň tímhle článkem vám to snad v Brně ulehčím. Začneme tím nejlepším!

Skog Urban Hub – kavárna/bar na Dominikánském náměstí. Od rána do noci se provoz ve Skogu nezastavuje, lidé u stolů se střídají a tvoří tak společně jeden velký, žijící organismus. Ve Skogu vám doporučuji pořádný Flat White a třeba levandulovou limonádu k tomu. Počkejte si na volné místo a užijte si atmosféru. Nebudu vám taky lhát, je to tady pěkně fotogenické!

DSC07997_optimizedDSC02656-compressor (1)DSC08013_1_optimized

A co když nechci jen sedět a nasávat atmosféru? Co když potřebuju psát třeba seminární práci, nebo si udělat pořádek v kalendáři, ale chci změnit prostředí? To přijde vhod třeba Café Atlas na Žerotínově náměstí. Tady je dobré se zahřát hrnkem Chai Latte, které se vám bude teď na podzim fakt hodit.

Všude vás dneska vzít nestihnu, to ne, ale vím, kam bych vás vzala třeba příště. A vy tam můžete zatím beze mě, jo? Tak třeba malá kavárna Punkt., která je hned naproti Candy Storu. Tak to vezměte rovnou dohromady. Nebo třeba malinké posezení u kvalitní kávičky v Monogram Espresso Baru. A jestli na tu kávu tak moc nejste, ale zákusek vám radost udělá, skočte se podívat do Pelíšku. Pelíšek je kočičí kavárna, první umisťovací kavárna u nás, která stojí za velkým číslem kočičích adopcí. A krom milých koček tam občas natrefíte na nejlepší Mrkvový dort!

Tady se s vámi rozloučím – musím běžet zpátky na kolej a upravit fotky z toho dnešního focení! Tak si ještě zajděte na drink třeba do legendárního Bar, který neexistuje a mějte se v Brně krásně!

foto by Mája a Viki

DSC_0064 (1)