Holky v Miláně

Miláno

Je to už skoro dva roky, co jsme byly v tomto krásném městě. Milán je znám jako centrum módy, to ovšem nebyl důvod naší návštěvy, my jsme se do Milána, krom památek, vydaly hlavně kvůli návštěvě La Scaly.

Milán je druhé největší italské město a je hlavním městem Lombardie. V Miláně se nachází nespočet památek, během našeho pobytu jsme si jich pár stihly prohlédnout. Jelikož jsme do Milána přijely až pozdě odpoledne, naše první kroky vedly ke kanálu Navigli, kde jsme si daly typické aperitivo, kdy v ceně máte drink i něco malého k zakousnutí k tomu. V některých barech je v ceně drinku občerstvení z obložených stolů ve stylu „sněz co můžeš“ - a to se vyplatí.

Další dny už jsme trávily potulováním se po městě. Perlou byla návštěva Duomo di Milano, neboli Katedrály Narození Panny Marie jejíž výstavba započala roku 1387. Katedrála nás ohromila svou velikostí i zdobností, kdy je zde více jak 3000 soch. Prostorný interiér je krásný a elegantní, s nádhernými vitrážemi a mramorovými podlahami. Dále jsme se vydaly na střechu katedrály, kde nás trochu popadl strach z výšek. Cesta na střechu vede částečně přes venkovní ochozy, pod podpěrnými oblouky katedrály, nahoře jsme se pak mohly kochat jemně zdobenými věžičkami, kterých je celkem 135. Ve středu střechy se nachází osmistěnná lucerna a věž na jejímž vrcholu je zlatá socha Madonny.

Miláno (7)    Miláno (9)

Co jsme v Miláně nemohly vynechat byla návštěva Baziliky di Santa Maria delle Grazie, kde se nachází nejslavnější milánský obraz Il Cenacolo – Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Obraz znázorňuje Ježíše a jeho učedníky, kteří debatují nad tím, co jim Ježíš právě sdělil – tedy že ví, že bude zrazen. Na obraze si můžete všimnout, že Jidáš se jako jediný ze skupiny odklání. Na prohlídku je vymezen časový úsek patnácti minut, které utečou jako voda. Pokud budete chtít při návštěvě Milána Poslední večeři vidět, kupte si vstupenky na určitý čas předem přes internet a to s dostatečným předstihem. Jejich sehnání v den návštěvy je téměř nemožné.

Miláno (6)

Jak už jsem psala, hlavním bodem našeho výletu byla návštěva La Scaly, kde jsme zhlédly operu Nabucco od Giuseppe Verdiho. Byl to jedinečný zážitek a to i přes modernější nastudování opery, kdy kostýmově se opera posunula na počátek dvacátého století, Babyloňané mířili na Židy puškami a Nabucca jsme poznaly hlavně díky obrovskému kožešinovému límci jeho kabátu. Seděly jsme ovšem asi až v předposlední řadě, jelikož vstupenky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, tak jsme si užívaly hlavně nádhernou operu. A co si budeme povídat, když zazněla skladba Va penserio, bylo to ... dokonalé.

Miláno (2)   Miláno (4)

Dále bych doporučovala navštívit například hrad Sforzesco s přilehlým parkem, který v podzimních barvách vypadal naprosto kouzelně, oblouk Arco della Pace nebo sloupoví San Lorenza, cestou zpátky na letiště potom prohlídku kouzelného Bergama.

 

Článek napsaly B&B