Toulky s Krušnoholkou: Seznámení

Hola hej!

Zdraví vás holka, kterou zrodily Krušné hory. Ne dobře, zrodili mě rodiče ale celý můj počátek se odehrává v Krušných horách, takže na tom, že tu teď jsem a mohu vám o sobě napsat pár řádků mají jistě taky podíl. Co se jim upřít ale ani trochu nedá, je to, že se postarali o to kým nyní jsem a přezdívka “Krušnoholka” je to nejmenší, co mi v životě Krušné hory daly. 

Krušné hory se mi postaraly o nádherné dětství, kdy jsem mohla běhat po loukách a po lesích, jezdit se psím spřežením i na ponících, hrát si na ochránkyni zvířátek a pozorovat housenky, ze kterých jsem doufala, že se nikdy nestanou motýli, protože ty se mi v tý přírodě zas tolik nelíbili. V dospívání mi dali možnost získat tu nejlepší brigádu na světě - instruktorování lyžování a tím mi otevřeli bránu do světa možností a příležitostí. 

Ačkoliv jsem si myslela, že můj život se bude odehrávat převážně na cestách s paraglidem na zádech, vždycky mě Krušné hory přitáhly zpět. Až po třetím mém velkém návratu jsem pochopila, že tady jsem opravdu doma a že mi tu nic nechybí. Rozhodla jsem se, že je chci co nejdetailněji poznat. Vyhověli mi… Nalákali do nich pár turistů, kteří se začali ubytovávat v mém hostýlku, který jsem tu začala dávat dohromady a tím mi začali starat o obživu. To nejdůležitější, co mi Krušné hory přivedli jsou vlci, kteří se sem po 200 letech vrátili a já dostala možnost je tu monitorovat a díky tomu tu nacházet ty nejúžasnější místa. Aby vše bylo v rovnováze tak na druhou mísu pomyslných vah “nejdůležitosti” musím přidat i mého Kubu, který to teď se mnou a psí bandou tvoří náš svět.

IMG_2756

Snažím se poznávat souvislosti, které se v naší přírodě odehrávají a předávat mé poznatky dalším lidem. Vlci jsou mým hlavním tématem o kterém píši jak na socialních sítích tak veřejně přednáším, s tím mi pomáhá i můj československý vlčák Nukilik, který je hlavní hvězdou všech přednáškových síních i školních učeben a tělocvičen. 

Jednou za čas si tu budete budete moci přečíst některý z mých krušnohorských příběhů, i zážitků z výletů do velkých vesniček a měst, které navštěvuji v rámci vlčí osvěty a zároveň se jejich okolí snažím více poznávat, protože právě během těchto cest mi je k užitku můj dlouhou dobu vybíraný baťoh Forsten. A stejně jako je pro “měšťáka” výzvou návštěva přírody, pro mě, holku z lesa je výzvou návštěva města, na které se dívám jinou optikou, než stálý obyvatel.


IMG_2750 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení