AMBASSADORS

 

Lidé, kteří věří v sebe. Věří ve svůj úspěch. Lidé, kteří si vybrali Woxkon.

 

¹Karolína Záhrubská

IMG_20180712_220016-01 (1)

 

Čau, ahoj! Takhle by Vás pozdravila dvacetiletá Karolína Záhrubská, která studuje na Západočeské univerzitě Stavitelství. Miluje cestování, focení a užívání si času s kamarády, rodinou a přítelem. Co ale vlastně dělá?

Věnuje se sportu, který není moc rozšířený, obzvlášť mezi holkami a to modernímu yoyování. Nejde o klasické yoyo, které zná každý z dětství, ale o yoyo s kuličkovým ložiskem a většinou hliníkovým tělem upevněným na speciálním provázku. Právě díky ložisku, jde s yoyem dělat spoustu věcí, převážně triků. V moderním yoyování se pořádají regionální soutěže, mistrovství republiky, Evropy, ale i světa. Mezi své největší úspěchy řadí 1. místo na MČR a 2. místo na ME v kategorii Women, které se konalo v Bratislavě, ale taky možnost být sponzorovaná firmou z USA a to YoYoFactory.

IMG_1975-01-compressor (1)

 

 

 

²Marie Veselá

40751299552_2e5f1b1a8d_o (1) (1)

 

Jednadvacetiletá rodačka z Opavy, která v dnešní době studuje na VUT v Brně. Považuje se za fotografa, který se nesnaží spokojit s málem, ale který se chce zlepšovat každým dnem. Fotí všechno, co se dá zachytit a co se sebou něco ponese, i kdyby to měla být obyčejná krása. Chtěla by více cestovat, i kdyby to mělo být jen po malých českých vesničkách, nebo se snad podívat do Skotska a jiných vysněných krajin. Ukazuje lidem, že je všude na světě krásně a že je dobré být pozitivní, učit se nové věci, zlepšovat se, jít si za svým „snem“ (ať už to zní jakkoliv klišé). 

Pracuje se zpěvákem Voxelem, fotí koncerty pro MonsterMusic a Klubovnu, taky se občas s foťákem ukáže na nějaké svatbě nebo u portretní fashion. Bere výzvy a překonává se. Má v plánu fotit více akčních věcí, více street fashion a ze skate komunity. Zároveň chce častěji jezdit do hor, hlavně do Tater, a užít si spojení s přírodou.

25900677107_3876bdd869_o (1)

 

 

 

³Václav Kosnar

2

 

Dvaadvacetiletý Václav pocházející z Klatov dělá sport, který není v České republice až tak moc obvyklý. Jezdit mezi mantinely na zimním stadionu mu už přišlo nudné a když zjistil, že se na bruslích dá jezdit i v ledovém korytě, věděl, že to musí jednou zkusit. To se mu také povedlo v roce 2015 a teď už se připravuje na svou čtvrtou sezónu světového šampionátu v Ice Cross Downhillu známým pod názvem Redbull Crashed Ice. Za tu dobu stihl okusit chuť pódiového umístění a 5 krát vybojoval TOP 10. 

Potkat ho můžete na ZČU Pedagogické fakultě, kde studuje tělovýchovu a sport, nebo také někde v přírodě, kam rád vyráží na kole a nebo pěšky se svou přítelkyní. Rád poznává nové sporty a místa, jedno takové objevil při sjíždění rakouské řeky Salzy.

1

fotka použitá z Redbull Content Pool

 

 

4Petr Praslička a Patrik Onodi

DSC_0101 (1)                      DSC_0093 (1)

Slovo Patrika:

Už od malička ho bavilo šplhat po stromech a přeskakovat překážky. Až v patnácti letech ho k samotnému parkouru dostal kamarád. Ten, mu řekl, že v Hradci Králové existují vedené tréninky, kde se mohl zlepšoval. Nakonec ho přibrali do týmu Station91, kde i on začal učit malé děti zdolávat překážky. Postupem času v Hradci vybudovali halu a dnes trénují přes 100 dětí.

Petra poznal, když se v osmé třídě přestěhoval do Hradce a právě on ho doprovázel na školní divadlo, protože nevěděl kudy kam. Postupně se z nich stali nejlepší kamarádi, a tak spojili své koníčky, parkour a focení. Výsledkem jsou skvělé fotky a spousta zážitků.

Slovo Petra:

Nikdy před tím neměl moc kamarádů a s Patrikem měli spousty společných zájmů a přitom každý jiný. Jednu chvíli taky zkoušel parkour, ale postupem času se spíš víc soustředil na fotky. Díky tomu, že se s chlapci trávil hodně času, je teď schopný poznat spoustu triků, což ani samotní parkouristi ne vždy zvládnou. Většinu času se poflakovali po venku, lezli na různé místa, kde i skákali a k tomu se připojovalo focení. 

V roce 2016 se mu podařilo domluvit focení s FOMEI, což je firma vyrábějící profesionální blesky. Vznikaly tak celkem unikátní fotky, ale v té době ještě neměl takový skill. Už od základní školy měl sen o vycestování a životě v zahraničí. Během školních let si to kompenzoval výlety do hor, na které bral i Patrika.

Teď, když má po škole, se mu podařilo sehnat bydlení v Anglii a tím si taky jde za svým snem. Samozřejmě se mu podařilo Patrika namočit do tohohle nápadu, a tak vyráží vstříc společně za dalším dobrodružstvím. Do budoucna by chtěli cestovat do různých destinací, fotit a možná se věnovat i videím. Tak doufá, že se snu aspoň trochu přiblíží. 

DSC_6785-compressor

 

 

5Michal Kovačovič

Image_102 (1)

Náš první slovenský ambassador, který pochází z Bratislavy, ale poslední dobou hodně cestuje po závodech po celé Evropě. Michal Kovačovič je profesionální jezdec na bmx. Mezi jeho největší úspěchy by zařadil na první místo to, že si může užívat ježdění s #bmxfamily a dělá právě to, co ho nejvíce baví. A umístění? Těch je hodně, ale nejvíce se pyšní 6. místem na King of Bowl v Marseille, ve Francii.

IMG_8113 (1)