Ambasadoři

 

Lidé, kteří věří v sebe. Věří ve svůj úspěch. Lidé, kteří si vybrali Woxkon.

 

¹Karolína Záhrubská

IMG_20180712_220016-01 (1)

 

Čau, ahoj! Takhle by Vás pozdravila dvacetiletá Karolína Záhrubská, která studuje na Západočeské univerzitě Stavitelství. Miluje cestování, focení a užívání si času s kamarády, rodinou a přítelem. Co ale vlastně dělá?

Věnuje se sportu, který není moc rozšířený, obzvlášť mezi holkami a to modernímu yoyování. Nejde o klasické yoyo, které zná každý z dětství, ale o yoyo s kuličkovým ložiskem a většinou hliníkovým tělem upevněným na speciálním provázku. Právě díky ložisku, jde s yoyem dělat spoustu věcí, převážně triků. V moderním yoyování se pořádají regionální soutěže, mistrovství republiky, Evropy, ale i světa. Mezi své největší úspěchy řadí 1. místo na MČR a 2. místo na ME v kategorii Women, které se konalo v Bratislavě, ale taky možnost být sponzorovaná firmou z USA a to YoYoFactory.

IMG_1975-01-compressor (1)

 

 

 

²Marie Veselá

40751299552_2e5f1b1a8d_o (1) (1)

 

Jednadvacetiletá rodačka z Opavy, která v dnešní době studuje na VUT v Brně. Považuje se za fotografa, který se nesnaží spokojit s málem, ale který se chce zlepšovat každým dnem. Fotí všechno, co se dá zachytit a co se sebou něco ponese, i kdyby to měla být obyčejná krása. Chtěla by více cestovat, i kdyby to mělo být jen po malých českých vesničkách, nebo se snad podívat do Skotska a jiných vysněných krajin. Ukazuje lidem, že je všude na světě krásně a že je dobré být pozitivní, učit se nové věci, zlepšovat se, jít si za svým „snem“ (ať už to zní jakkoliv klišé). 

Pracuje se zpěvákem Voxelem, fotí koncerty pro MonsterMusic a Klubovnu, taky se občas s foťákem ukáže na nějaké svatbě nebo u portretní fashion. Bere výzvy a překonává se. Má v plánu fotit více akčních věcí, více street fashion a ze skate komunity. Zároveň chce častěji jezdit do hor, hlavně do Tater, a užít si spojení s přírodou.

25900677107_3876bdd869_o (1)

 

 

 

³Václav Kosnar

2

 

Dvaadvacetiletý Václav pocházející z Klatov dělá sport, který není v České republice až tak moc obvyklý. Jezdit mezi mantinely na zimním stadionu mu už přišlo nudné a když zjistil, že se na bruslích dá jezdit i v ledovém korytě, věděl, že to musí jednou zkusit. To se mu také povedlo v roce 2015 a teď už se připravuje na svou čtvrtou sezónu světového šampionátu v Ice Cross Downhillu známým pod názvem Redbull Crashed Ice. Za tu dobu stihl okusit chuť pódiového umístění a 5 krát vybojoval TOP 10. 

Potkat ho můžete na ZČU Pedagogické fakultě, kde studuje tělovýchovu a sport, nebo také někde v přírodě, kam rád vyráží na kole a nebo pěšky se svou přítelkyní. Rád poznává nové sporty a místa, jedno takové objevil při sjíždění rakouské řeky Salzy.

1

fotka použitá z Redbull Content Pool

 

 

4Petr Praslička a Patrik Onodi

DSC_0101 (1)                      DSC_0093 (1)

Slovo Patrika:

Už od malička ho bavilo šplhat po stromech a přeskakovat překážky. Až v patnácti letech ho k samotnému parkouru dostal kamarád. Ten, mu řekl, že v Hradci Králové existují vedené tréninky, kde se mohl zlepšoval. Nakonec ho přibrali do týmu Station91, kde i on začal učit malé děti zdolávat překážky. Postupem času v Hradci vybudovali halu a dnes trénují přes 100 dětí.

Petra poznal, když se v osmé třídě přestěhoval do Hradce a právě on ho doprovázel na školní divadlo, protože nevěděl kudy kam. Postupně se z nich stali nejlepší kamarádi, a tak spojili své koníčky, parkour a focení. Výsledkem jsou skvělé fotky a spousta zážitků.

Slovo Petra:

Nikdy před tím neměl moc kamarádů a s Patrikem měli spousty společných zájmů a přitom každý jiný. Jednu chvíli taky zkoušel parkour, ale postupem času se spíš víc soustředil na fotky. Díky tomu, že se s chlapci trávil hodně času, je teď schopný poznat spoustu triků, což ani samotní parkouristi ne vždy zvládnou. Většinu času se poflakovali po venku, lezli na různé místa, kde i skákali a k tomu se připojovalo focení. 

V roce 2016 se mu podařilo domluvit focení s FOMEI, což je firma vyrábějící profesionální blesky. Vznikaly tak celkem unikátní fotky, ale v té době ještě neměl takový skill. Už od základní školy měl sen o vycestování a životě v zahraničí. Během školních let si to kompenzoval výlety do hor, na které bral i Patrika.

Teď, když má po škole, se mu podařilo sehnat bydlení v Anglii a tím si taky jde za svým snem. Samozřejmě se mu podařilo Patrika namočit do tohohle nápadu, a tak vyráží vstříc společně za dalším dobrodružstvím. Do budoucna by chtěli cestovat do různých destinací, fotit a možná se věnovat i videím. Tak doufá, že se snu aspoň trochu přiblíží. 

DSC_6785-compressor